ЛЬВІВГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 0322 423 104

Контакт-центр0322 423 104

06.01.2016 / 14:18

Як укласти договір

Постачання природного газу для споживачів блакитного палива здійснюється на підставі типового договору, яким врегульовується взаємовідносини споживача і постачальника газу. У ньому визначені обсяг, режим, терміни, якість надання послуг та порядок їх оплати, права, обов`язки, відповідальність сторін.

Із набуттям чинності нормативних актів, які реалізовують вимоги та норми Закону України «Про ринок природного газу», зокрема нових Правил постачання природного газу, постачання природного газу споживачу здійснюється на підставі договору постачання природного газу між постачальником та споживачем.

Для населення,  тобто побутових споживачів  - це публічний договір, який компанія постачальника розміщує на своєму сайті. Договір повинен відповідати типовому договору постачання природного газу побутовим споживачам, що затверджується Регулятором. Крім того, побутові споживачі мають укласти також договір розподілу природного газу (також є публічним) - з Оператором ГРМ (газорозподільною компанією). Це передбачено Кодексом газорозподільних систем. Зазначені публічні договори укладаються шляхом підписання споживачем відповідної заяви-приєднання.

Ознайомитися з основними документами, які реалізують вимоги та норми закону про ринок природного можна у публікації «Набули чинності закони про ринок газу».

Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 р. № 2500 "Про затвердження Типового договору постачання природного газу побутовим споживачам" обумовлено, що постачання природного газу побутовому споживачу здійснюється на підставі договору постачання природного газу (далі - Договір). Нова форма Договору є типовою та публічною. Це означає, що умови встановлюються однакові для всіх споживачів, а Договір може бути укладений лише шляхом приєднання споживача до запропонованого Договору в цілому. Договір не потребує двостороннього підписання.

Для приєднання до умов Договору побутових споживачів, які вже споживають газу та об'єкти яких перебувають в межах закріпленої території постачальника із спеціальними обов'язками, ТОВ «Львівгаз Збут» в установленому порядку надішле кожному побутовому споживачу Типову заяву-приєднання до умов Договору.

Якщо зауваження до персоніфікованих даних у заяві-приєднанні та її змісту будуть відсутні, побутовий споживач повинен підписати заяву-приєднання та повернути один її примірник постачальнику. Якщо споживач не повернув постачальнику заяву-приєднання, фактом згоди споживача про приєднання до умов договору (акцептування заяви-приєднання) є сплачений споживачем рахунок (квитанція) постачальника за поставлений природний газ та факт фактичного споживання природного газу після офіційного опублікування договору ТОВ "Львівгаз Збут", за умови, що у споживача відсутній інший чинний постачальник.

У випадку, коли об'єкт побутового споживача перебуває у власності (користуванні) кількох осіб, укладається один договір з одним із співвласників (користувачів) за умови письмової згоди всіх інших співвласників (користувачів), про що робиться відмітка в заяві-приєднанні.

Увага! Фізичні особи, які використовують природний газ для професійної та/або комерційної діяльності, прирівнюються до споживачів, що не є побутовими.