ЛЬВІВГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 0322 423 104

Контакт-центр0322 423 104

10.01.2016 / 13:47

Як передати показання лічильника

Нарахування за природних газ для споживачів, які мають встановлені лічильники, здійснюється відповідно до показань їхніх приладів. Щоб точно відобразити обсяг використаного газу впродовж місяця, споживач повинен станом на 1-ше зафіксувати показання лічильника та з 1-го по 5-те число місяця у зручний для себе спосіб передати ці дані газовій компанії.

Коли передавати показання лічильника

Коли передавати показання лічильника
ФОТО: 104.ua

Розрахунковим періодом за використаний обсяг спожитого газу є повний календарний місяць – з 1 по 1 число. Тому, щоб Ваші нарахування відповідали фактичним показанням лічильника, необхідно щомісяця станом на 1-ше число фіксувати показання лічильника та самостійно впродовж наступних п’яти днів передавати їх до газового господарства. Відповідна процедура передбачена Кодексом газорозподільних мереж, який затверджений державним регулятором НКРЕКП.

Щоб легко та швидко передати показання лічильників для споживачів створено найширші можливості. Це можна зробити обравши зручний спосіб – надіслати їх на електронну адресу, повідомити телефоном, або внести їх через «Особистий кабінет».

  • найкраще це зробити через "Особистий кабінет" на сайті 104.ua. З допомогою онлайн сервісу показання лічильника одразу потраплять до бази;
  • з допомогою SMS-повідомлення на короткий номер 7104. У повідомленні необхідно вказати номер особового рахунку та показання лічильника у такому форматі: ХХХХХХХХХХ ХХХХХ, де ХХХХХХХХХХ – 10 цифр особового рахунку споживача, ХХХХХ – показання лічильника (до 5 цифр). При цьому між особовим рахунком та показанням лічильника необхідно поставити пробіл.
  • зателефонувати до Контакт-центру 032-29-07-104; 032-24-23-104; 067-21-77-104; 067-33-32-104 - працює сім днів на тиждень з 08:00 до 20:00 год;
  • передати електронною адресою contact@lv.104.ua;

Якщо у газової компанії відсутні показання Вашого лічильника, або дані приладу зафіксовані не за повний календарний місяць, тоді за період відсутності показань обсяг спожитого газу здійснюється розрахунковим методом. Процес розрахунку спожитого газу у випадку відсутності показань лічильника затверджений Кодексом газорозподільних мереж. Зокрема, він здійснюється за спеціальними профілями споживачів та базується на минулорічних даних обсягу спожитого газу конкретного споживача. Саме тому у споживачів, які вчасно не подають показання лічильників, розрахункове визначення використаного палива може бути більше або менше фактичного.

Увага! Оскільки обробка даних, переданих через інші засоби зв’язку, окрім «Особистого кабінету», може зайняти кілька днів, то газорозподільне підприємства радять не відтягувати подання показань лічильника на 5 число та повідомляти їх впродовж наступних трьох днів після 1-го числа.